Plakat_m/13.12/ Spotkanie z Piotrem Milewskim

argaiv1672


Wojewódzka Biblioteka Publiczna

zaprasza na spotkanie

 

z Piotrem Milewskim

13 grudnia

godz. 17.00


sala spotkań
pałacyk
ul. Piastowska 20

Milewski_TranssyberyjskaM

Piotr Milewski urodził się w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii.

Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor książek: „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” (Wydawnictwo Znak, 2014, Nagroda Magellana „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” w kategorii najlepsza książka reportażowa) oraz „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” (Wydawnictwo Znak, 2015, Nagroda Magellana „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” w kategorii najlepsza książka podróżnicza oraz nominacja do Nagrody Travelery miesięcznika National Geographic Polska w kategorii najlepsza książka podróżnicza). Współautor książki „Hokkaido – Japonia bez gejsz i samurajów” (Wydawnictwo Mantis, Olsztyn 2006).

Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną. Publikował fotoreportaże, korespondencje i eseje w „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Odrze”, „Zwierciadle”, „Kontynentach”, „National Geographic Traveler Polska”, „Podróżach”, „Poznaj Świat”, Miesięczniku społeczno-kulturalnym „Teraz” (w Filadelfii), „Gazecie Polskiej” w Japonii, „Mainichi Weekly”, „Hokkaido Shimbun”, „Gengo” i „Tetsudō Fan”.

Informacje o książkach na stronie wydawnictwa Znak:
http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,4346,Transsyberyjska
http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6174,Dzienniki-japonskie

 

DziennikiM
 

EFRR

OBC

ibuk

czytnik

audiobooki

academica

sugestia_zakupu


nowosci

recenzje

blogi

galerie

wystawy