Plakat_szolomiakM Zapraszamy na wystawę malarstwa Elżbiety Szołomiak

argaiv1591


Wojewódzka Biblioteka Publiczna
i
Związek Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa

zapraszają na wystawę

Elżbiety Szołomiak

Galeria WuBePe
ul. Piastowska 20

(ekspozycja do 31 lipca)

obraz-m

Elżbieta Szołomiak - urodzona w Jarosławiu. Tam ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1965 r. na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w pracowni Stanisława Borysowskiego. Do początku lat 80. mieszkała w Głuchołazach.  Obecnie mieszka w Wolfsburgu w Niemczech i w Ustroniu w Polsce.
Jak pisze historyk sztuki, Joanna Filipczyk: Elżbieta Szołomiak zajmuje się malarstwem olejnym, gwaszem i akwarelą. Maluje pejzaże, martwe natury, kwiaty i sceny rodzajowe. Korzysta z doświadczeń impresjonistycznych. Przetwarza rzeczywistość na uproszczone świetliste plamy barwne utrzymane w soczystym kolorycie.
W związku z licznymi podróżami w latach 90. (Indonezja, Tajlandia, Birma) pojawiają się w jej obrazach motywy azjatyckie. Prace artystki znajdują się w licznych kolekcjach publicznych i prywatnych na całym świecie. Ma na koncie ponad dwieście wystaw indywidualnych. Na terenie Opolszczyzny jej prace znajdują się w zbiorach m.in. Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa Okręg w Opolu.
Dwa lata temu minęło 50 lat działalności twórczej artystki. Bieżąca wystawa ma na celu podkreślenie tego faktu. Znamienne, że właśnie Opole wybrała artystka na świętowanie swojej ponad półwiecznej aktywności.

 

OBC

ibuk

czytnik

audiobooki

academica

sugestia_zakupu


nowosci

recenzje

blogi

galerie

wystawy