Pomagamy sobie w pracy / Bibliotekarz Opolski Email

Pomagamy sobie w pracy

Kwartalnik Instrukcyjno-Metodyczny

Pierwszy numer czasopisma wyszedł w styczniu 1956 r. Od początku jego wydawcą jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. "Pomagamy sobie w pracy" prezentuje przede wszystkim zagadnienia związane z działalnością bibliotek oraz zawodem bibliotekarza. Na łamach naszego pisma publikujemy pomoce metodyczne potrzebne w pracy bibliotek, wyjaśniamy zawiłości prawne, omawiamy nowości do księgozbioru podręcznego, przedstawiamy ciekawe inicjatywy bibliotek. W artykułach publikowanych na łamach pisma poruszamy również tematy bardziej uniwersalne, przedstawiamy postaci kultury, proponujemy zestawienia literatury na różne tematy. Czasopismo redagowało Kolegium redakcyjne w składzie: Małgorzata Bartoszewska, Joanna Czarkowska-Pasierbińska, Hanna Jamry, Violetta Łabędzka, Piotr Polus, Anna Śliwińska.

Od 2011 roku pismo ukazuje się w wersji elektronicznej pod zmienioną nazwą "Bibliotekarz Opolski" – internetowe pismo Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu. http://www.bibliotekarzopolski.pl/
Numer 1/2011 ukazał się w internecie 13 lipca 2011 roku. Od numeru 2/2012 w skład redakcji pisma wchodzą: Joanna Czarkowska-Pasierbińska, Barbara Giedrojć, Agnieszka Hałubiec, Hanna Jamry, Violetta Łabędzka, Piotr Polus (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu), Beata Śliwińska (Biblioteka Uniwersytetu Opolskiego). Od numeru 3/2012 do redakcji "Bibliotekarza Opolskiego" przystąpiły: Dagmara Kawoń-Noga (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu) oraz Bożena Budrewicz (Biblioteka Główna Politechniki Opolskiej).

Obecny (2013 r.) skład redakcji to: Barbara Giedrojć, Agnieszka Hałubiec, Hanna Jamry, Violetta Łabędzka, Małgorzata Pindera, Piotr Polus (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu), Bożena Budrewicz (Biblioteka Główna Politechniki Opolskiej), Beata Śliwińska (Biblioteka Uniwersytetu Opolskiego), Bożena Ratajczak-Olszewska (Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu) i Dagmara Kawoń-Noga (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu).

Adres redakcji:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu