Drukuj Email

Zbiory ogólne


argaiv1590

Podstawę zbiorów tworzy księgozbiór naukowy i popularnonaukowy, przede wszystkim z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.


W księgozbiorze czytelni znajduje się wiele cennych pozycji z literatury, historii i nauki o książce, wydanych w XIX wieku i na początku wieku XX.

Zbiory regionalne tworzą książki i czasopisma w języku polskim i niemieckim, dotyczące Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem Śląska Opolskiego, w których najstarsze wydawnictwa pochodzą z początku XIX wieku.

Kolekcja XIX-wiecznych książek, czasopism, nut i podręczników pochodzących z kolegium franciszkańskiego w Nysie, również zawiera wiele pozycji dot. Śląska, w tym interesujące monografie miast śląskich.

Niewielki zbiór książki rzadkiej i zabytkowej tworzą książki wyłączone z ogólnych zbiorów ze względu na unikatowy charakter, cenne ilustracje, oprawę, proweniencję itp.

Zbiory obcojęzyczne to współczesne książki i podręczniki w językach obcych, przede wszystkim niemieckim, angielskim i francuskim.

Corocznie prenumerujemy ok. 600 tytułów czasopism i wydawnictw ciągłych, wiele tytułów gromadzimy od kilkudziesięciu lat.


 

EFRR

OBC

ibuk

czytnik

audiobooki

academica

sugestia_zakupu


nowosci

recenzje

blogi

galerie

wystawy