CZYTNIKm Poznaj możliwości e-czytników!

argaiv2000


Przypominamy, że od 14 października 2013 r. w Wypożyczalni Głównej (ul. Piastowska 18), Bibliotece Obcojęzycznej (ul. Kosnego 34) oraz Bibliotece Austriackiej (pl. Piłsudskiego 5) są wypożyczane czytelnikom e-czytniki wraz z kolekcją blisko 600 książek. Każdy aktywnie wypożyczający czytelnik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu będzie mógł wypożyczyć e-czytnik na 14 dni.

 

Regulamin

 

Oferta kierowana jest priorytetowo do czytelników niepełnosprawnych, niedowidzących, niewidomych oraz seniorów. Dzięki syntezatorowi mowy każda książka może być odczytana przez lektora. Osoby niedowidzące mogą natomiast znacznie powiększyć czcionkę i samodzielnie czytać. Czytnik umożliwia również odtwarzanie audiobooków.

 

Każdy może wybrać e-booki, które chce mieć wgrane w wypożyczanym czytniku - wystarczy przyjść do biblioteki lub zamówić drogą elektroniczną przesyłając wypełniony formularz.

 

Zamówienia z soboty i niedzieli realizowane będą w poniedziałki: po godz. 10.00 -  w czytelni internetowej (ul. Piastowska 18), natomiast po godz. 11.00 - w Bibliotece Austriackiej oraz Bibliotece Obcojęzycznej.

 

Projekt „E-booki na wynos. Wypożyczalnia e-czytników książek elektronicznych w WBP w Opolu" realizowany jest dzięki  finansowemu wsparciu Fundacji „Aktywni w Regionie” grupy Górażdże Heidelberg Cement.

 

 

 

EFRR

OBC

ibuk

czytnik

audiobooki

academica

sugestia_zakupu


nowosci

recenzje

blogi

galerie

wystawy